Полтавщина починає співпрацю з ProZorro.Продажі

01/09/2017

Полтавська обласна рада підписала Декларацію про співпрацю з електронною системою ProZorro.Продажі щодо прозорого і ефективного продажу і оренди комунального майна. Перші лоти з Полтавщини з'являться в електронній системі вже найближчим часом.

На сьогодні декларацію про співпрацю з ProZorro.Продажі вже підписали великі державні підприємства і ціла низка міських рад. При цьому, Полтавська облрада стала першою з обласних рад, які приєдналися до проекту. "Ми одними із перших приєдналися до закупівель у ProZorro, і є лідерами і у приєднанні до ProZorro.Продажі. Цим кроком ми демонструємо приклад районним і міським радам Полтавщини. Ми віримо, що у питанні продажу і оренди треба застосовувати новітні прозорі підходи, отримувати справжні ринкові ціни", - зазначив Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

За його словами, першими лотами в системі стануть права оренди комунальних об'єктів. "Для цього ми проведемо інвентаризацію комунального майна і визначимо ті об'єкти, які готові виставляти на торги вже найближчим часом, - додав він. - Треба виводити ринок комунальної оренди із тіні".

"ProZorro.Продажі йде шляхом, який вже прокладено командою реформи закупівель, - підкреслив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. - Зараз ProZorro.Продажі проходить пілотний етап, і тому дуже важливо залучати постачальників - державні і комунальні підприємства. Це дасть їм можливість навчитись працювати з системою, і вже сьогодні отримувати ринкові ціни за оренду і продаж майна".  

Зі свого боку керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболев розповів, що за рік роботи проекту в пілотному режимі вдалося реалізувати майна послуг більш ніж на 2,5 млрд грн. "Ми розпочали з продажу активів банків-банкрутів і вже досягли значних успіхів. Зараз активно розвивається напрямок продажу майна державних і комунальних підприємств. І у нас є вже успішній кейси, коли ціни на державні активи протягом аукціону зростають в рази", - зазначив Олексій Соболев.

Він наголосив, що для місцевих органів влади комунальних підприємств ProZorro.Продажі є найкращим інструментом продажу майна. "Ми забезпечуємо просту і швидку реалізацію майна за ринковю ціною. Система проста і надійна у використанні. Крім того, ми забезпечуємо повну підтримку - як технічну, так і юридичну", - сказав він, додавши, що запрошує до підписання аналогічної декларації ще й міську владу Полтави.

Нагадаємо, що до проекту вже приєдналися Міністерство інфраструктури України, Донецька військово-цивільна адміністрація, Маріупольська міська рада, Тернопільська міська рада, Вінницька міська рада, Львівська міська рада, а також державні та комунальні компанії: Укргазвидобування, Укренерго, Енергоатом, ПриватБанк, Аеропорт Бориспіль, Нафтогаз, Укрпошта, Укравтодор, КП "Київський метрополітен", Автомобільні дороги України, Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ, Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Запорізький титано-магнієвий комбінат, КПМА "Київ" (Жуляни), УКРНАФТА, НАК "Надра України" та інші.

Джерело: ProZorro.sale