Фонд гарантування оцінює втрати в результаті доведення «Дельта Банку» до банкрутства у 24,5 млрд грн

23/01/2018

Орієнтовна сума втрат кредиторів в результаті доведення до банкрутства «Дельта Банку», за попередніми оцінками Фонду гарантування вкладів, становить не менше 24,5 млрд грн.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Фонду.

У повідомленні зазначається, що Фонд провів виплати гарантованих сум (в межах 200 тис. грн) вкладникам «Дельта Банку» на загальну суму 16,15 млрд грн. На сьогоднішній день незадоволені вимоги Фонду гарантування, як кредитора третьої черги, складають 14,9 млрд грн. Заборгованість банку перед Національним банком становить 7,6 млрд грн.

«Уповноважена особа Фонду гарантування виявило факти, які можуть свідчити про шахрайство колишніх акціонерів і топ-менеджерів «Дельта Банку» з ціллю отримання рефінансування. Встановлено, що в забезпечення рефінансування передавався один і той же кредитний портфель, хоча в кожному з відповідних угод стверджувалося, що ця застава вільна від обтяжень», - йдеться в повідомленні.

За інформацією Фонду, в банку відбувалося систематичне спотворення даних бухгалтерського обліку і пруденциальної звітності, які надавалися в НБУ. Нормативи розраховувалися на підставі неправдивих даних обліку, які враховували фактично неіснуючі кошти, не відображали обтяження реальних коштів банку на кореспондентських рахунках в іноземних банках тощо. Це призвело до системного і тривалого приховування неналежного фінансового стану банку та до безпідставного отримання кредитів рефінансування.

Довідка УНІАН. «Дельта Банк» працював на ринку України з 2006 року і входив до групи найбільших банків. Основними акціонерами банку були бізнесмен Микола Лагун з часткою в капіталі 70,61% і компанія Cargill Financial Services International Inc. (США) з часткою в 29,39%.

З 2 березня 2015 року в банку працювала тимчасова адміністрація, а з 8 жовтня 2015 року Фонд гарантування приступив до ліквідації фінустанови.

Джерело: УНІАН